Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     „Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia. Drzewa ptakom, ptaki drzewom, tchnienie wiatru płatkom śniegu…” A nasi uczniowie?

Oni przygotowali piękne i pełne świątecznej serdeczności kartki bożonarodzeniowe, widoczne na zdjęciu, dla wszystkich podopiecznych Domu Seniora Zofia w Poznaniu, mieszczącego się przy ul. Leszczyńskiej 73.

Do życzeń dołączone zostały upieczone przez jedną z mam, pyszne pierniczki, których fotkę załączamy. W czwartek (19.12) ta słodka przesyłka trafi do rąk (i zapewne również serc!) Szanownych Seniorów. To kolejny doskonały dowód na to, że nasza SP78 jest Szkołą Dobrych Serc.

Renatko, gorąco dziękujemy za inspirację do działania oraz – z góry – za dostarczenie rękodzieł Adresatom. Izo, piękne dzięki za niesamowicie apetyczne pierniczki. Baaaardzo dziękujemy pomysłowym i zdolnym Autorom kartek oraz Pani Wicedyrektor i Nauczycielom, którzy zachęcili uczniów do ich wykonania.

Święta są idealnym momentem w roku na czynienie dobra! Wykorzystajmy ten magiczny czas! Tylu ludzi wokół nas jest w pilnej potrzebie. Dla niektórych nasz serdeczny gest będzie jedynym, którego doświadczą. Nie odkładajmy go na potem.

 

 

 

2019 Aktualności 19
Autor: