Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Dnia 22 listopada 2019 roku odbyła się wycieczka do Warszawy, w której brały udział klasy 5b i 5c. Zbiórka miała miejsce bardzo wcześnie rano, spotkaliśmy się w komplecie o 5:50 przed szkołą.
Podróż autokarem trwała cztery godziny, ale uczniom obu klas to nie przeszkadzało. Humor wszystkim dopisywał i podróż szybko minęła. Przewodnik (jeszcze w autokarze) opowiadał o różnych zabytkach, które mijaliśmy po drodze. Kiedy wysiedliśmy z autobusu poszliśmy w kierunku Grobu Nieznanego Żołnierza. Dojechaliśmy idealnie na zmianę warty, którą udało nam się udokumentować na zdjęciach i filmikach. Na tym samym placu znajduje się pomnik poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Następnym punktem wycieczki był pomnik Adama Mickiewicza i Pałac Prezydencki. Oczywiście o każdym z tych zabytków przewodnik opowiadał ciekawe historie i anegdoty. Mieliśmy także krótką przerwę dla siebie, a potem mogliśmy podziwiać panoramę Warszawy ze Stadionem Narodowym w tle. Chwilę później poszliśmy kupić pamiątki, a część z nas zrobiła również zdjęcia przy Pomniku Małego Powstańca.
Kolejnym przystankiem eskapady było Centrum Nauki Kopernik. Po podziale na grupy zaczęliśmy zwiedzać obiekt. Przy wsparciu obsługi mogliśmy korzystać praktycznie ze wszystkich eksponatów, a finałem zwiedzania było przedstawienie na temat energii.
Około godziny 18 wsiedliśmy do autokaru i z krótką przerwą na posiłek udaliśmy się w drogę powrotną do Poznania. Zmęczeni, ale pełni wrażeń dotarliśmy szczęśliwie do domu około godziny 21:30.
                                                                                                                           Lena Wolna, kl. 5b

2019 Aktualności 12
Autor: