Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Dnia 18 listopada 2019 roku klasa 7b, pod opieką pani Michaliny Sikory i pani Katarzyny Marchlewicz, wzięła udział w  konferencji pt. ,,Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 znane czy nieznane? ’’ oraz projekcji filmu pt. ,,Piłsudski’’. Wyruszyliśmy spod szkoły około godziny 10:30 i po godzinie dotarliśmy do Multikina 51. W sali kinowej wysłuchaliśmy m.in. ciekawego wykładu prof. Zbigniewa Pilarczyka pt. „Powstanie Wielkopolskie zaczęło się w listopadzie 1918 roku”.

Z kolei pan Paweł Anders z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu przedstawił najważniejsze miejsca pamięci o Powstaniu Wielkopolskim, które znajdują się na terenie Poznania oraz innych wielkopolskich miast i miasteczek.

         Następnie obejrzeliśmy film pt. ,,Piłsudski’’. Jest to polski film biograficzny w reżyserii Michała Rosy, gdzie w tytułową postać wcielił się aktor Borys Szyc. Film opowiada o charyzmatycznym przywódcy, który jak każdy z nas ma chwile słabości. Jest to barwna opowieść o latach młodości przyszłego Naczelnika Państwa.

Alicja Madras, kl. 7b

2019 Aktualności 9
Autor: