Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

A u nas już Święta….

II miejsce w konkursie „Żłóbek Wielkopolski 2019”

Celem Konkursu jest rozbudzanie zainteresowań polskimi tradycjami okresu Świąt Bożego Narodzenia oraz popularyzacja folkloru, architektury i historii Wielkopolski. Z radością informuję o sukcesie naszych uczennic z klasy 6c. Jak co roku postanowiłam piękny projekt szopki przygotowanej przez uczniów naszej szkoły zgłosić do udziały w konkursie „Żłóbek Wielkopolski”. Ich talent, cierpliwość i zaangażowanie zostały docenione i nagrodzone przez jury konkursu organizowanego przez Muzeum Etnograficzne w Poznaniu – Oddział Muzeum Narodowego, Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie k. Poznania, Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Szopka wykonana przez uczennice naszej szkoły: Emilkę Opielewicz, Annę Kierojczyk oraz Małgorzatę Ismail- Zade została zauważona przez jury i zajęła zaszczytne II miejsce.

 

Jesteśmy dumni z naszych uczniów.

Dziękujemy i gratulujemy!

Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac trwać będzie do 26 stycznia 2020 w godzinach otwarcia Muzeum Etnograficznego w Poznaniu. Zachęcam do odwiedzenia wystawy.

Małgorzata Philipps

2019 Aktualności 1
Autor: