Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Biblioteka szkolna zalicza się do fanów tego bardzo przytulnego święta, w związku z czym, z przyjemnością włączyła się w jego obchody. W gronie organizatorów znalazły się też panie: M. Filip i M. Macioszczyk. Dla klas 0 – 3 została zorganizowana misiowa impreza, podczas której dzieci obejrzały prezentację dotyczącą historii tej pluszowej zabawki oraz misiów występujących w bajkach. Potem uczniowie, wraz z przyniesionymi przez siebie pluszakami, brali udział w quizach i zabawach, a nagrodą było oczywiście „małe co nieco”. W tygodniu poprzedzającym święto, odbył się konkurs plastyczny pod nazwą „Misiowy świat”. Wpłynęło 60 pięknych prac wykonanych najróżniejszymi technikami. Jury nagrodziło kilkanaście osób, a równorzędne pierwsze miejsce przyznało Magdalenie Stachowiak z kl. 2 c i Gabrieli Przybysz z kl. 2 a. Nagrody zostały wręczone podczas imprezy.

Starsi uczniowie mieli również sporo atrakcji. Każdy kto pojawił się tego dnia w misiowym stroju, masce lub przyniósł misiową maskotkę, otrzymał niespodziankę od Pan bibliotekarek. Podczas długiej przerwy zainteresowani mogli wziąć udział w quizach lub konkurencjach zręcznościowych związanych tematycznie ze świętem. W przeprowadzonych przez bibliotekę  szkolną i Samorząd Uczniowski konkursach zwyciężyli;

  • na najbardziej misiową klasę – 4b

  • na najbardziej kolorowego misia – Jakub Makowski z klasy 8a

  • na największego Misiaka – Aleks Nowak z klasy 5c

  • na najmniejszego misiaka – Greta Prewicz z klasy 4b

Najwięcej emocji dostarczyły zmagania klas z konkursach na najzwinniejszą misiową łapkę    (w przekładaniu wykałaczek  gumową rękawicą) oraz zlizywanie pysznego miodku z talerzyka .

Członkowie poszczególnych klas musieli wykazać się również wiedzą na temat Kubusia Puchatka.

 W zmaganiach klasowych wyniki przedstawiały się następująco:

– I miejsce – klasa 6b

– II miejsce – klasa 5d

– III miejsce – klasa 4b

Gratulujemy wychowawcom i uczniom.

Dziękujemy za pomoc Samorządowi Uczniowskiemu ,pani Alicji Grędzie i Monice Pszczółkowskiej za pomoc, a panu Jarosławowi Jóźwiakowi za dekorację uświetniającą imprezę.

Wszystkiego najlepszego misiu !                       

                                                                                           Biblioteka szkolna

 

 

2019 Aktualności 28
Autor: