Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Pod tą sympatyczną nazwą kryje się projekt realizowany od kilku lat przez bibliotekę szkolną. Zadaniem uczniów starszych klas naszej szkoły jest spotkanie z młodszymi dziećmi i poprowadzenie przygotowanych zajęć czytelniczych. W tym roku dziewczyny z  klasy 7c, Ola, Maja i Patrycja, odwiedziły dwie grupy z  Przedszkola nr 36 w Poznaniu, gdzie przeczytały fragmenty książki ”Jesień Toli”. Następnie przedszkolaki bawiły się pod kierunkiem naszych uczennic w jesienne gry ruchowe. Na koniec dziewczyny wyczarowały dla każdego przedszkolaka papierowe łódeczki. Dzieci bardzo się zaangażowały w proponowane zabawy, a nasze uczennice zostały obdarowane przez nie słodkościami. Wiosną zapraszamy przedszkolaki do naszej biblioteki !

2019 Aktualności 19
Autor: