Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Przez cały miesiąc w świetlicy szkolnej miał miejsce konkurs czytelniczy. Była to akcja promująca czytelnictwo wśród najmłodszych a zorganizowana przez „Biedronkę”. Główną wygraną była książka „Gang Słodziaków”.  Jakie trzeba było spełnić wymagania? Świetliczaki otrzymały Dzienniczek postępów czytania, w którym przez 21 dni rodzic potwierdzał podpisem, że dziecko w danym dniu czytało na głos minimum 10 minut wybraną przez siebie książkę. Po każdorazowym podpisie, uczeń otrzymywał naklejkę. 21 naklejek – gwarantowana główna nagroda. 

         Cała akcja miała na celu motywację pociechy do czytania. Jak wiemy, głośne czytanie jest niezwykle istotne dla rozwoju dziecka. To nauka samodzielnego myślenia i pobudzania wyobraźni, to ćwiczenie pamięci i koncentracji, to także pomoc w nauce i wsprcie w szkolnych sukcesach.

         Gratulujemy wszystkim tym, którzy wytrwali. Mamy nadzieję, że tym samym przyczyniłyśmy się do częstszego sięgania po książkę przez najmłodszych.

Wychowawczynie świetlicy

2019 Aktualności 18
Autor: