Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

    Początek jesieni okazał się dla Świetliczaków bardzo łaskawy. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała pobytowi na świeżym powietrzu. Całe popołudnia dzieci spędzały na boisku szkolnym z przyborami sportowymi oraz na nowym sensorycznym placu zabaw. Powoli w sali świetlicowej zaczęły powstawać prace o tematyce jesiennej, które stały się ozdobą sali i holu szkoły.  Zagościły u nas jeże, sowy, wiewiórki i pająki, wyrosło bajkowe drzewo ze zdjęciami naszych podopiecznych, na oknach wśród liści wyrosły grzyby a witraże z zasuszonych liści pięknie mieniły się w słońcu. Wieczorną ozdobą pokoi dziecięcych stały się lampiony, samodzielnie malowane na plastikowych płytkach, łączone gorącym klejem. Różnorodność prac plastycznych i technik ich wykonania sprawiła, że Świetliczaki z coraz większą ochotą wykonują nowe dekoracje. 

         Ruszyły też dla naszych Świetliczaków ciekawe warsztaty, z których w tym roku korzystają także zerówkowicze.  Akademia gier, spotkania z żywą historią, warsztaty kreatywne i robotyka, to na ten rok szkolny stałe dodatkowe zajęcia proponowane przez wychowawczynie świetlicy. Warsztaty krawieckie oraz kulinarne  (prowadzone przez wychowawczynie świetlicy), które cieszą się również popularnością wśród najmłodszych,  mają swój grafik. Ponadto organizowane są spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów, na które dzieci chętnie przychodzą. Przed nami spotkanie z kominiarzem, pszczelarzem i panią z Poczty Polskiej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wychowawczynie świetlicy

2019 Aktualności 17
Autor: