Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Jestem z Was bardzo dumna ! W minionych dniach przeprowadziłam wśród Was ankietę, której wyniki pozwoliły stworzyć jesienne „Liście przebojów książkowych”. Drzewo, na którym rosną wypełnione przez Was liście, możecie obejrzeć przed biblioteką. Każdy z uczniów klas 3-8 miał podać tytuł książki, która najbardziej zapadła mu w pamięć. Spodziewałam się, że tytuły będą się powtarzać, że może będą to w znacznej większości lektury… Tymczasem wymieniliście 132 książki,   a ich różnorodność była wspaniała, począwszy od książeczek dla najmłodszych dzieci, a kończąc na książkach popularnonaukowych. Czyli czytacie !!! Hura !

Bardzo Was zachęcam do czytania tych książek, które znalazły się na „liściach przebojów”, a których jeszcze nie znacie. Jeśli dla kogoś ta właśnie książka była ważna, to znaczy, że jest warta przeczytania.

Na pierwszym miejscu Waszych „Liści przebojów książkowych” znalazła się seria „Magiczne drzewo” A. Maleszki, wymieniona w 10 klasach.

Drugie miejsce, głosami 8 klas zajęły „Dzieci z Bullerbyn” A. Lindgren.

Trzecie miejsce, równorzędnie ; „Harry Potter” J.K. Rowling oraz „O psie, który jeździł koleją” R. Pisarskiego. Na te książki głosowało 7 klas.

Tuż za podium, z ilością 6 klasowych głosów znalazły się seria „Mikołajek” duetu Goscinny, Sempe oraz „Mały Książę” A. de Saint-Exupéry’ego.

W bibliotece mamy wiele książek, na które głosowaliście, a jeszcze więcej takich, które czekają na swoich odkrywców.  Zapraszam!

Wasza bibliotekarka

Anna Lewandowska

2019 Aktualności 21
Autor: