Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Szanowni Państwo,

W ramach akcji „BohaterON.pl – włącz historię”, uczniowie naszej szkoły z kl. 1a, 3a, 4b, 5b, 6a, 6b, 6c, 6d, 7a, 7b oraz 8a i 8b przygotowali 138 przepięknych kartek, laurek i listów dla Powstańców Warszawskich!

Serdecznie dziękuję wszystkim – Nauczycielom, Rodzicom, Dziadkom i Uczniom – za zaangażowanie w tę akcję 😊.

Jednocześnie, miło mi poinformować, że dnia 4 XI br. w murach naszej szkoły będziemy gościć Pana Zbigniewa Grochowskiego, jednego z ostatnich żyjących fotoreporterów z Powstania Warszawskiego.

Pan Zbigniew Grochowski należał do Szarych Szeregów i Armii Krajowej. Podczas Powstania Warszawskiego ryzykował życiem, fotografując miejsca egzekucji ludności i zniszczenia dokonywane przez Niemców w Warszawie. Fotografie te były przekazywane później do Londynu, do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie.

Pan Zbigniew Grochowski dziś, mimo przeżytych doświadczeń wojny i obozów, cieszy się znakomitą formą i z wielką pasją dzieli się swoimi wspomnieniami i zdjęciami.

Szczegóły dotyczące spotkania z Panem Zbigniewem Grochowskim przekażę bezpośrednio uczniom.

Katarzyna Marchlewicz

2019 Aktualności 21
Autor: