Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych znów mieliśmy w szkole wspaniałego gościa. 15 października 2019 r. naszą bibliotekę odwiedził pan Marcin Głowiński z wydawnictwa „Zakamarki”. Spotkał się z uczniami wszystkich klas drugich i zaprezentował najnowszą książkę z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” M. Widmarka, zatytułowaną „Tajemnica srebra”. Dzieci mogły obejrzeć w czytelni różne książki wydawnictwa „Zakamarki”, będące w posiadaniu biblioteki szkolnej.

Nasz gość opowiedział o pracy wydawnictwa, o drodze książki od autora do czytelnika, o osobach, które zaangażowane są w proces tworzenia książki. Poprowadził też warsztaty detektywistyczne, podczas  których młodzi czytelnicy mogli odkrywać tajemnicę diamentów. Dzieci okazały się wytrawnymi i spostrzegawczymi detektywami, przed którymi nic się nie ukryje. Zapraszamy czytelników do poznania kolejnych tajemnic, które kryją się w 26 książkach z tej serii.

2019 Aktualności 17
Autor: