Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Dnia 3 października 2019 roku w ramach programu, do którego przystąpiła szkoła „Poznań uzależniony od profilaktyki”, odbyło się spotkanie z Policjantem Mariuszem Fabisiakiem, Straż Miejską reprezentowała Edyta Macutkiewicz.

Przybyli do szkoły opowiedzieli uczniom klas 6,7,8 o rodzajach używek, jakie mogą pojawić się w ich otoczeniu oraz o skutkach ich zażywania. Największe wrażenie na słuchających wywarły zdjęcia osób zażywających substancje szkodliwe. Policjant wyjaśnił, w jaki sposób  wpływają  na wygląd ludzi.

Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami dla przybyłych. Twarze uczniów, którzy słuchali wskazywały na zainteresowanie tematem.

Mamy nadzieję to spotkanie, że będzie  ważną przestrogą i pomoże  naszym podopiecznym podjąć właściwą decyzję ,gdy pojawi się sytuacja ,która może spowodować nieodwracalne  konsekwencje dla ich życia i zdrowia.

Program do którego przystąpiła szkoła obejmuje: spotkanie ze Strażą Miejską i Policją, lekcję profilaktyki i zajęcia taneczne.

Spotkanie 3X 2019 roku było jednym z trzech elementów programu.

9 października 2019 roku klasy 6,7,8  wzięły udział w lekcji tańca .

Układ choreograficzny zaproponowany przez trenerkę sprawił niektórym uczniom wiele problemów, zabawa jednak była przednia. Uczniom klas sportowych (o dziwo!) najtrudniej było przyjąć propozycję prowadzącej warsztaty. Ci, którzy spróbowali tańca i dobrej zabawy – nie żałowali.

Prowadzący zaprosili uczestników spotkania bezpłatną lekcję tańca.

Przed nami lekcja profilaktyki .

Na zakończenie projektu  każda klasa 6,7,8  proszona jest o wykonanie do 25 października 2019 roku zdjęcia nawiązujące do profilaktyki, clipu lub kalendarza klasowego. Prace zostaną wysłane do organizatora projektu – Urzędu Miasta Poznania.

Dyrekcja szkoły

2019 Aktualności 14
Autor: