Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Dnia 14 września 2019 roku w Toruniu został rozegrany floretowy turniej dla dzieci „Toruńska Katarzynka”. Podczas zawodów znakomicie, nie po raz pierwszy, zaprezentował się uczeń naszej szkoły Maciej Mazur. Maciek od kilku lat trenuje w sekcji szermierki w klubie Warta – Muszkieterowie odnosząc sukcesy na polu krajowym i międzynarodowym.

Maciej wystartował w kategorii florecistów do lat 11. Nie miał sobie równych – zajmując pierwsze miejsce i stając na najwyższym stopniu podium tego prestiżowego Ogólnopolskiego Turnieju Szermierczego Dzieci i Młodzików.

Dnia 5 października Maciej ponownie stanął na najwyższym stopniu podium, tym razem zajął I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju XVIII Otwartych Mistrzostw Bydgoszczy we florecie chłopców.

Gratulujemy Maćkowi i życzymy dalszych sukcesów.

2019 Aktualności 11
Autor: