Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     ,,Wstańcie, chodźmy”  – 16   października wspieramy Mateusza i bijemy szkolny rekord w jedzeniu kremówek papieskich…. Dołącz do nas!!! Tak Pomagam!!!

Mateusz cierpi na Mózgowe porażenie dziecięce spastyczne z niedowidzeniem. Jego choroba uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie i sprawia, że jest uzależniony od pomocy innych osób. Ze względu na dużą i bolesną spastyczność, wspomagany jest przez Baklofen, podawany bezpośrednio w rdzeń kręgowy przez pompę baklofenową.

3 lata temu Mateusz przeszedł nieudaną operację zaawansowanej skoliozy, co dodatkowo utrudnia mu normalne życie. W wyniku zakażenia bakterią Gronkowca, konieczne było usunięcie stelaża prostującego kręgosłup. Wszystkie te dolegliwości razem z jego chorobą sprawiają mu ból. Jedynym sposobem na uśmierzenie cierpienia Mateusza jest kosztowana rehabilitacja, a jedyną szansą na poprawę jakości jego życia jest przeszczep komórek macierzystych. W wyniku takiego zabiegu medycznego odczuwane dolegliwości staną się mniej bolesne. Rodzina ma nadzieję, że terapia sprawi, iż Mateusz nie będzie musiał być wspomagany Baklofenem.

2019 Aktualności 8
Autor: