Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Szanowni Państwo,

w związku z 75 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego,  zapraszam Państwa serdecznie do obejrzenia wystawy poświęconej temu wydarzeniu. Wystawa ta  przybliży Państwu zarówno genezę Powstania Warszawskiego, jego dramatyczny przebieg, straty poniesione przez powstańców, jak i późniejsze ich losy. Wymowne fotografie eksponują ludzi wspólnie walczących z okupantem, ofiary, jakich wymagała od nich ta walka oraz obraz stolicy – miejsca, w którym, mimo tragicznych warunków, starano się także wieść normalne życie. Komentarz historyczny stanowi uzupełnienie nierzadko wstrząsających zdjęć. Wystawa znajduje się w auli szkolnej i będzie u nas gościła do 27 IX br.

Jednocześnie informuję Państwa, że nasza szkoła bierze udział w projekcie „BohaterON w Twojej szkole” w ramach ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię!”, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

W najbliższym czasie w klasach 4-8 oraz młodszych odbędą się zajęcia nt. Powstania Warszawskiego. Następnie uczniowie będą pisali kartki, listy lub będą przygotowywali laurki dla żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. Zostaną one wysłane i przekazane Powstańcom.

Zachęcam Państwa, aby wspólnie z dziećmi w domu także napisać kartkę z życzeniami do Powstańców. Pokażmy razem, że pamiętamy o uczestnikach Powstania Warszawskiego! Wszystkie informacje nt. akcji znajdą Państwo na stronie: www.bohateron.pl.

Katarzyna Marchlewicz

2019 Aktualności 19
Autor: