Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     W pierwszym tygodniu wakacji, od 24 do 28 czerwca 2019 roku w naszej szkole zorganizowane zostały półkolonie, w których wzięło udział 39 uczniów z klas 1-3. 
W pierwszym dniu mieli oni okazję zwiedzić Nowe Zoo oraz przejechać się Maltanką. Drugi dzień upłynął na wycieczce autokarowej do Puszczykowa. Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach edukacyjnych w Muzeum Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach i w pikniku nad Jeziorem Góreckim.

Zwiedziły też Muzeum Arkadego Fiedlera, gdzie podziwiały pamiątki z wypraw podróżnika do wielu krajów świata. Największą atrakcją była możliwość zabawy na wielkim, drewnianym statku. Upalna środa upłynęła na wizycie w Cinema City. W czwartym dniu półkolonii dzieci udały się do Teatru Animacji na spektakl  „Król jest nagi” oraz do Ogrodu Botanicznego, w którym wzięły udział w warsztatach „Kwiat paproci”. Miały też okazję podziwiać piękną roślinność ogrodu. Piąty dzień przyniósł wizytę w Kinie Bułgarska i projekcję filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” oraz wyczekiwany przez wszystkich pobyt na Jump Arenie.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.

Maria Filip, Joanna Tomczak, Paula Zaborniak, Małgorzata Macioszczyk

2019 Aktualności 29
Autor: