Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

   W ostatnim dniu maja odbył się w naszej szkole Dzień Talentów. Jest to jedno z tych wydarzeń, na które wszyscy czekają z niecierpliwością. Dla występujących to świetna okazja do zaprezentowania swoich uzdolnień i umiejętności, często poprzedzonych wieloletnią pracą, a dla publiczności powód do dobrej zabawy. I tak było w tym roku. Pokazy naszych szkolnych Artystów wzbudzały zachwyt i radość, czego dowodem były gromkie brawa widowni.

   Już pierwszy, brawurowy, występ Tymona Wawrzynka z klasy 5a, który zagrał na akordeonie, dał przedsmak emocjom, które nas czekały. Chwilę później mogliśmy podziwiać kolejną instrumentalistkę – Igę Bogusz, także z klasy 5a, która zagrała na skrzypcach znane utwory i zaprosiła nas do odgadywania ich autorów. Okazało się, że klasa 5a jest kuźnią talentów, także wokalnych, co udowodniły Klaudia Oczkowska i Laura Hrabia, które zaśpiewały dla nas w duecie.
W gronie utalentowanych wokalistów znalazły się także:
Julia Wiśniewska – 1a
Hanna Struk – 1b
Kinga Olejniczak – 2b
   Taniec akrobatyczny zaprezentowały Ines Bober i Maja Frąckowiak z klasy 4b, a akrobacje na wrotkach Patrycja Lehmann z 4d, której występ w całości nagrał i zmontował Iwo Mardas, klasowy kolega Patrycji.
Agata Pawełkiewicz z 1c zaprosiła nas na wystawę swoich prac plastycznych, gdzie mogliśmy podziwiać jej rodzący się talent.
  Na koniec sceną zawładnęła Kalinka Zalewska z 1b, która swoim występem skradła nasze serca. Udowodniła, że małą łyżeczką do herbaty można nieźle zamieszać. Właściwie trzema łyżeczkami. Kto był ten wie, reszta niech żałuje.
  Wszyscy występujący, oprócz naszego uznania, otrzymali nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców.
   Artystom gratulujemy. A tych, którym nie starczyło odwagi,  by wystąpić w tegorocznej edycji Szkolnych Talentów, zapraszamy w przyszłym roku.
Do zobaczenia.
Anna Lewandowska
Dariusz Kowalczyk

2019 Aktualności 28
Autor: