Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Podsumowanie roku szkolnego 2018/2019
czyli
II Gala „Szkolnych Wiktorów” za nami.

   Już po raz 2 w historii naszej szkoły mieliśmy przyjemność uhonorować wybitne osobowości, utalentowanych, zaangażowanych uczniów naszej szkoły. Za każdym razem jest to dla nas wyjątkowe wydarzenie, a nagrodzeni niezmiennie stanowią dla nas i dla naszych uczniów inspirację.
  Łezka się kręci w oku na wspomnienie o przeżyciach, które towarzyszyły nominowanym, laureatom, rodzicom, nauczycielom i uczniom podczas wręczenia nagród na już II gali „Szkolnych Wiktorów”. 

  Uroczystość niewątpliwie uświetniły występy uzdolnionych uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło solistów, instrumentalistów czy wybitnych tancerzy.
  Najbardziej ucieszyły organizatorów werdykty kapituły tożsame z reakcjami widowni oraz duma bijąca z wyrazów twarzy samych nominowanych, gdy prezentowano ich nazwiska, a także łzy wzruszenia w oczach przybyłych.
  Wręczający  nagrody nauczyciele i goście swoimi mądrymi wypowiedziami wprowadzili nas w chwilę zadumy i refleksji, ich celne uwagi wzbudziły  podziw obecnych na uroczystości. Mimo, że niektórzy nie potrafili ukryć wzruszenia podczas wręczania nagród w poszczególnych kategoriach:

  1. ”Pomocna dłoń” – Kacper Hudziak – 8c

  2. ”Artysta” – Eryka Wolna – IIIb

  3. ”Motyl książkowy” – Iga Bogusz – 5a

  4. ”Mistrz frekwencji” – Bartosz Dzierzkiewicz – 4c

  5. ”Społecznik” – Karolina Sobczak – 8b

  6. ”Sportowiec fair-play” – Eryk Praiss- 7b

  7. ”Pasjonat” – Agata Derda – 7a

  8. ”Mądra Głowa”- Tomasz Gruss -5c

  9. ”Mistrz dobrych manier” – Kasjana Woźniak – 8a

  10. „Mistrz pracy nad sobą” – Eryk Duszyński – IIIb  

   „Super Wiktor” przeznaczony  dla osoby  wyróżniającej się w wielu dziedzinach trafił do rąk  Dominiki Kuberki z klasy III b. 
Mamy nadzieję ,że w przyszłym roku wzrośnie ilość osób nominowanych i kapituła będzie miała twardy orzech do zgryzienia. Cieszy fakt, że w opinii większości uczestników taka  uroczystość – święto w szkole – jest potrzebna.  Liczymy, iż będzie to dodatkowa motywacja dla uczniów do pracy nad sobą, rozwijania pasji, zainteresowań i korzystania ze wzorów do naśladowania.
  Szczególne podziękowania należą się  Radzie Rodziców, która w całości ufundowała piękne statuetki oraz pani Annie Sternal – która niezawodnie je zamówiła i dostarczyła organizatorom.
  Podziękowania dla pań Agnieszki Kardasz i Alicji Grędy oraz Pana Jarosława Jóźwiaka za oprawę artystyczną i scenograficzną uroczystości.
  Szanowni Państwo, gratulujemy wszystkim nominowanym i ich rodzicom. To  Państwo w swoich domach zaszczepiacie w dzieciach cenne wartości i pasje, które nam pozostaje rozwijać i pielęgnować.
  Zachęcajcie Wasze dzieci do podjęcia trudu pracy nad sobą i dzielenia się z wychowawcami i nauczycielami odnoszonymi sukcesami w szkole i poza nią.

Małgorzata Czerniawska

Małgorzata Philipps

Aneta Chojan

2019 Aktualności 25
Autor: