Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

   Mimo, iż wiosna w pełni, chcieliśmy przypomnieć jak świętowaliśmy jej nadejście. Zaczęliśmy w piątek, 22 marca. Każdy miał ręce pełne roboty – klasy 1-3 przygotowały plakaty przedstawiające Panią Wiosnę (jeden z nich możemy podziwiać przy sali nr 5), w klasach 4 SU przeprowadziło quiz o wiośnie i okazało się, że był on wykonany niemal bezbłędnie, szczególnie przez klasy 4a oraz 4b; klasy 5 wiosennie ozdobiły swoje klasy, zaś klasy 6 miały okazję popisać się talentem poetyckim i stworzyć wiosenny wiersz.

Wszyscy uczniowie byli poproszeni o ubranie chociażby jednego elementu w danym kolorze: klasy 4a. 5a. 6azielonym, klasy 4b, 5b, 6b niebieskim, klasy 4c, 5c, 6c żółtym, a klasy 4d, 5d czerwonym (różowym). Miło było obserwować kolorowo wyglądających uczniów.Klasy 4-6 wzięły również udział w konkursie na Miss Wiosny. Najlepsze kreacje znalazły się na podium:

I miejsce – Basia Zajączkowska z klasy 5c

II miejsce – Julia Wilhelmi z klasy 4b

III miejsce – Ola Antkowiak z klasy 4a

Na zwyciężczynie czekał drobny upominek.

Drugi dzień obchodów Dnia Wiosny odbył się w poniedziałek – 25 marca 2019 r. Tym razem to nauczyciele mieli pełne ręce roboty, ponieważ zostali… aktorami! Pod bacznym okiem pani Alicji Grędy oraz pani Moniki Pszczółkowskiej przygotowywali się do wystawienia znanej wszystkim Rzepki, lecz w nieco innej formie. Dzięki pomocy rodziców nasi aktorzy byli nie do poznania, a to za sprawą wspaniałych kostiumów. Uczniowie, jak i sami nauczyciele, świetnie się bawili. Wiosnę było czuć w każdym zakątku szkoły.

Samorząd Uczniowski

2019 Aktualności 29
Autor:
Rozmiar czcionki
Kontrast