Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

   Czas szybko mija – marzec dawno już za nami. Chcemy jednak wrócić do tego co się działo  i przede wszystkim docenić i wyróżnić uczniów, którzy szczególnie się zaangażowali.
   Jak co roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Matematyki. Tym razem  uczniowie rozwiązywali w swoich drużynach zadania  o tematyce przyrodniczej „Dzika matematyka”. Te lekcje zapewne na dłużej zostają w pamięci, gdyż uczniom towarzyszy sporo emocji i zacięta rywalizacja.

   Termin spotkania z piratami w naszej szkole jest zawsze niespodzianką i przerywa codzienną rutynę. Groźni piraci przymusili wszystkich  zaaresztowanych do zmierzenia się z problemami  matematyczno-geograficznymi. Niewola jednak nie była aż tak straszna, bo poskutkowała dobrymi ocenami z geografii:).
   Niektórzy ósmoklasiści i trzecioklasiści wzięli udział w sobotnim maratonie matematycznym. Trzymamy kciuki, aby wysiłek włożony w przygotowania do egzaminu przyniósł wszystkim satysfakcjonujące wyniki.
   Duża grupa uczniów brała też udział w corocznym, międzynarodowym  konkursie matematycznym Kangur. Wyróżnienia otrzymali:

1.Macioszek Michał
2. Rudnicki Michał
3. Dorsz Adam
4. Warot Maciej
5.Wawrzynek Tymon
6. Bogusz Iga
7. Chrzanowiecki Jan
8. Michalak Andrzej
Nadal trwa konkurs Mistrzowie Matlandii, termin zakończenia to 31 maja. Jesteśmy więc na finiszu, trzeba mobilizować siły, najlepsza klasa ma szansę na atrakcyjną nagrodę.:)
   Uczniowie młodszych klas uczestniczyli w lekcjach z tangramami oraz wzięli udział w konkursach indywidualnych. Wyróżnienia w tych konkursach zostały przyznane następującym uczniom:
1. Nikola Kamińska z klasy 4a,
2.Emilia Opielewicz z klasy 5c,
3.Krzysztof Ruciński z klasy 5c,
4.Iga Bogusz z klasy 5a,
5.Jakub Helak z klasy 5d,
6.Stanisław Hojsler z klasy 5d,
7.Krzysztof Ćwikowski z klasy 5d,
8. Agata Chmielewska  z klasy 8c.
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy:)

2019 Aktualności 27
Autor: