Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Dnia 22 III 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 20 im. Stefana Batorego w Poznaniu odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Poznaniu i Wielkopolsce „60 punktów na szóstkę – o Bambrach, co Poznań ratowali”. Naszą szkołę, pod opieką pani Katarzyny Marchlewicz, reprezentowali następujący uczniowie: w kategorii klas 4-6: Lena Wolna z kl. 4b, Jakub Dolata i Tomasz Gruss z kl. 5c, w kategorii klas 7-8 i kl. III gimnazjum: Julia Majewska z kl. 8c, Dominika Kuberka i Eryka Wolna z kl. III B gimnazjum.

            Cele konkursu to: popularyzowanie wiedzy o regionie i mieście rodzinnym, rozwijanie zainteresowania jego historią i tradycją, rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji oraz upamiętnienie 300 rocznicy przybycia Bambrów do Poznania.

            Zadania konkursowe polegały m. in. na wykonaniu z kolorowej krepy – wg wskazówek przedstawionych przez wolontariuszki – bukietu kwiatów dla Bamberki, opisaniu jej stroju, „przetłumaczeniu” na język polski – literacki, wiersza napisanego gwarą poznańską. Należało również wyobrazić sobie, co mógł czuć Bamber, który niedawno przybył do Poznania i napisać list do jego rodziny, mieszkającej w Bambergu.

            W kategorii klas 4-6, nasza reprezentacja zdobyła I miejsce i tytuł „Znawcy Historii Regionu”. W piątek, 29 III br. o godz. 16.00 w Muzeum Bambrów Poznańskich odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród.

Tomasz Gruss

 

           

           

2019 Aktualności 6
Autor: