Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Dnia 23 III 2019 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu odbył się finał wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, ukazanie wkładu Wielkopolan w odzyskanie niepodległości oraz rozwijanie zainteresowań uczniów regionem, jego historią i tradycją. 

            Etap szkolny konkursu odbył się 6 XII 2018 r. Do finału zakwalifikowali się: Julia Majewska i Jakub Dzierzkiewicz z kl. 8c, Jakub Tomczak z kl. 8b oraz Tomasz Gruss z kl. 5c. Podczas finału uczniowie musieli wykazać się m. in. wiedzą dotyczącą bohaterów Powstania Wielkopolskiego, znajomością wydarzeń militarnych i politycznych oraz miejsc pamięci narodowych związanych z Poznaniem.

            Laureatem konkursu został Tomasz Gruss z kl. 5c. Gratulujemy!

Katarzyna Marchlewicz

 

2019 Aktualności 1
Autor: