Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     28 lutego w świetlicy szkolnej miało miejsce niezwykłe spotkanie ze Średniowieczem. Prowadzący warsztaty,     niezwykły pasjonat czasów średniowiecza, hobbysta i właściciel wielu wspaniałych przedmiotów z tego okresu, przez około 2 godziny wprowadzał nasze Świetliczaki w świat fantastycznych opowieści. Te zupełnie obce dla naszych dzieci czasy, zostały przybliżone nie tylko słowem, dzieci miały okazję doświadczyć poprzez ubieranie się w ówczesne  stroje zwykłych ludzi oraz zbroje,  krzesanie ognia, dotknięcie miecza i topora oraz skór różnych zwierząt. 

Bardzo ciekawe okazało się granie na prawdziwym rogu i ustawienie paleniska. Zainteresowanie ówczesnymi dziejami, życiem codziennym, obowiązkami poszczególnych członków rodziny, polowaniem rosło z każdą chwilą. Pytania jakie zadawały dzieci były niezwykle dojrzałe.

 W warsztatach tych wzięło udział 28 Świetliczaków. Ku naszej uciesze, w kolejnych weźmie udział większa liczba dzieci.

Wychowawczynie świetlicy

2019 Aktualności 26
Autor:
Rozmiar czcionki
Kontrast