MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI – co się będzie działo?

1. Ogólnopolski Dzień Matematyki – 14 marca – turnieje pod hasłem „Dzika matematyka”

2. Konkurs matematyczny Kangur – 21 marca w auli  godz.9.00- 10.15

3. „Napad piratów” – data jest niespodzianką, miejcie się zatem na baczności 🙂

4. Konkurs Mistrzowie Matlandii – konkurs trwa do 31.05.2019 r.

5. Wyspa matematyczna – pojawi się na I piętrze, a na niej łamigłówki i inne niespodzianki

6. Maraton matematyczny dla klas 8 oraz III Gim, startuje 30 marca o g. 9.00

7. Lekcje „W świecie tangramów” dla klas 4-6

8. Konkursy matematyczne „1 z 10” albo raczej „1 z liczby osób w klasie”🙂

9. Wycieczka do Narodowego Banku Polskiego

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach

• Konkurs I

Figury geometryczne jako źródło inspiracji. Wykonam pracę plastyczną w formacie A4 zbudowaną z podstawowych figur geometrycznych (technika dowolna, liczy się pomysłowość, oryginalność, dobór barw, estetyka wykonania).

• Konkurs II

Parkietaż, czyli pokrycie płaszczyzny wielokątami przylegającymi i nie zachodzącymi na siebie (format A4, technika dowolna, liczy się pomysłowość, oryginalność, dobór barw, estetyka wykonania)

• Konkurs III

Rebus z hasłem matematycznym, krzyżówkę matematyczną (format A4, liczy się pomysłowość, trafność haseł, ciekawe ujęcie tematu)

• Konkurs IV

Skala w praktyce. Wykonam plan mojego pokoju w skali. Format pracy A3, dobiorę odpowiednią skalę, a następnie obliczę wymiary biurka, okien, drzwi, łóżka i szafy mieszczącej się w moim pokoju (do pracy dołączamy tabelę, a w niej wymiary rzeczywiste oraz w przyjętej przez ucznia skali). Wykonam rysunki mebli w skali :). (Ocenie podlega  poprawność wykonania, estetyka pracy)

Wszystkie klasy

• Konkurs V

Spróbuj swoich sił w reklamie. Wybierz jedną z figur geometrycznych. Przygotuj jej akcję reklamową. Wymagania formalne (plakat wielkości A4 zawierający ciekawy tekst reklamowy danej figury plus interesująca oprawa graficzna)

• Konkurs VI

Konkurs dla całych klas na najciekawszą gazetkę matematyczną w sali.

Termin wykonania wszystkich prac mija 1 kwietnia.  Prace można składać u nauczycieli matematyki.

2019 Aktualności 18