Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

 „Tańcowała igła z nitką. Igła ładnie, nitka brzydko…”
Tak ze sobą tańcowały, aż uszyły wszystkie litery alfabetu.

   Przez cały tydzień, gdy w naszej szkole obchodzony był Tydzień Języka Ojczystego, dzieci w świetlicy czynnie brały udział we wszystkich proponowanych przez wychowawczynie świetlicy działaniach.

Jednak najbardziej podobały im się warsztaty krawieckie, które zorganizowała i przeprowadziła pani Mariola Wieczorek-Łukaszewska, mama naszego Świetliczaka. Do dekoracji związanej z wierszem Jana Brzechwy „Tańcowała igła z nitką”, dzieci z wielkim zapałem samodzielnie kroiły szablony liter alfabetu i ręcznie je zszywały. Podczas pracy toczyły się rozmowy na temat precyzji pracy oraz pracy krawcowych. Jak się okazało w czasie 5 dniowych warsztatów, grupka dzieci miała już doświadczenie krawieckie. Pozostali z zaciekawieniem próbowali swoich sił w szyciu.  Wszystkie kolorowe, wypełnione watoliną litery, zdobią dziś salę salę świetlicy szkolnej i są dowodem na to, że dziecko potrafi!  Brawo Świetliczaki
Pani Marioli serdecznie dziękujemy za trafioną propozycję warsztatów oraz trud, jaki Pani włożyła w pracę z naszymi podopiecznymi
Wychowawczynie świetlicy

2019 Aktualności 11
Autor: