Gra w scrabble jest nie tylko dobrą rozrywką ale także sposobem rozwijania słownictwa, ortografii i logicznego myślenia. To prawdziwa gimnastyka dla mózgu i pamięci. W Tygodniu Języka Ojczystego, który świętowaliśmy w naszej szkole, nie mogło więc zabraknąć rywalizacji scrabblistów. Wszystkie klasy 4 – 8 wystawiły dwuosobowe drużyny, odbyło się losowanie przeciwników po czym  25 lutego 2019 r. w bibliotece szkolnej rozpoczęły się emocjonujące rozgrywki. Do finału, który został przeprowadzony 28 lutego przeszło sześć drużyn z najwyższą punktacją, klasy: 5b, 5c, 5d, 7b, 8b, 8c. W wyniku dwugodzinnej gry zwyciężyli reprezentanci klasy 8b, drugie miejsce zdobyli uczniowie klasy 5d, a trzecie – 8c. Finaliści otrzymali nagrody i dyplomy. Mam nadzieję, że spotkają się na kolejnym turnieju.

Anna Lewandowska

2019 Aktualności 5