Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

    Temat przewodni: „Christmastime” 
Tydzień językowy odbył się w naszej szkole już po raz siódmy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w konkursach przygotowanych przez nauczycieli języka angielskiego i języka niemieckiego. Jednym z pierwszych konkursów, którego wyniki poznaliśmy już w grudniu był konkurs na kartkę świąteczną. W tym roku konkurs ten cieszył się ogromną popularnością, a kartki były pięknie wykonane. Dlatego zorganizowano ich sprzedaż podczas kiermaszu szkolnego. Zebrana kwota wsparła fundusz pomocy dla bardzo chorego ucznia naszej szkoły.

W konkursie na najlepszy komiks zwyciężyli:
Mikołaj Madej klasa 4D
Jan Michalak 5C
Krzysztof Narożny 5D
  Uczniowie wykazali się pomysłowością przy tworzeniu zabawnej historyjki komiksowej, a także znajomością gramatyki i słownictwa z języka angielskiego.
Wielu uczniów rozwiązało trudną świąteczną krzyżówkę i wzięło udział w losowaniu nagród książkowych. Szczęście uśmiechnęło się do Macieja Mazura z 5C; Kuby Helaka z 5D oraz Krzysztofa Narożniaka z klasy 5D.
‘Proverbs’ – ‘Przysłowie prawdę ci powie’.
  Sporych emocji dostarczył uczniom konkurs z przysłowiami zakodowanymi przy użyciu QR kodów. Uczestnicy, którzy przetłumaczyli przysłowia i poprawnie wypełnili kupony konkursowe brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.
  Wielka krzyżówka i wykreślanka językowa. – W ramach zadań przygotowanych przez nauczycieli dla poszczególnych grup wiekowych, uczniowie rozwiązywali krzyżówki oraz wykreślanki językowe. Dodatkowych emocji dostarczyła rywalizacja czasowa. Uczniowie, którzy najszybciej, bezbłędnie wykonali zadania otrzymali atrakcyjne nagrody.
  W tygodniu języków obcych zorganizowano także Konkurs Poprawnego Pisania w języku angielskim dla wszystkich klas 8. Konkurs miał formę dyktanda w języku obcym. Po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniono zwycięzcę, którym okazał się Andrzej Michalak z kl.8c. Wyróżniono także troje uczniów z klasy 8a.
  Kolejnym z konkursów, które odbyły się podczas Tygodnia Języków Obcych, był konkurs językoznawczy ‘Z przymrużeniem oka’. W konkursie tym uczestniczyli najstarsi uczniowie naszej szkoły – w parach lub trójkach rozwiązywali test
o tematyce językoznawczej na internetowej platformie Quizizz. Najlepsze wyniki osiągnęły zespoły:

  • na poziomie klas ósmych: Dominik Lehmann, Wiktor Matz, Patryk Kurasz

  • na poziomie klas III gimnazjalnych: Alicja Bartkowiak, Joanna Szymańska

  11 grudnia 2018 r.odbył się w naszej szkole  I Szkolny Konkurs Piosenki Świątecznej „Christmas Music Awards”. Do udziału w konkursie zgłosiło się 15 uczestników, zaproponowali oni wykonanie 9 różnych anglojęzycznych utworów. W szranki stanęli zarówno wykonawcy indywidualni, duety, grupy uczennic jak i całe klasy.
Podczas konkursu uczestnicy zaprezentowali swoje zdolności wokalne oraz artystyczne przed widownią i jury. Młodzi wykonawcy zadbali o bardzo świąteczną atmosferę, która zapanowała na dwie godziny w auli szkoły. Jest nam niezmiernie miło, iż w pierwszej edycji tego konkursu wzięło udział tak wielu odważnych uczniów. Po części wokalno-artystycznej nastąpiło podsumowanie wyników i wręczenie nagród. Miejsce I z piosenką „I’m a littlesnowman” zajęły uczennice klasy 3d
Zofia Cmielewska i Maja Rzelechowska,
miejsce drugie z piosenką „Merry Christmas everyone” zajęła klasa 6 b,
miejsce III z piosenką „What do you want for Christmas?” klasa 4 d.
  W konkursie przyznano również jedno wyróżnienie, które otrzymały uczennice klasy 1b, Kalina Zalewska i Maja Cielecka z piosenką „Jingle Bell Rock”.  Po raz pierwszy w historii naszej szkoły przyznane zostały puchary w postaci złotych mikrofonów, które ufundowała nam Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.
  Dziękujemy serdecznie również wszystkim, którzy pomogli nam przygotować to wydarzenie oraz uczestnikom za udział w konkursie oraz mamy nadzieję, że konkurs ten wpisze się w tradycje wydarzeń przedświątecznych naszej szkoły.
Zwycięzcy wszystkich konkursów otrzymali nagrody, których zakup był możliwy dzięki hojności Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczniom za udział
w różnorodnych konkurencjach i obchodach Tygodnia Języków Obcych.
ZAPRASZAMY NA TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W PRZYSZŁYM ROKU !!!
Zespół Nauczycieli Języków Obcych

 

 

 

 

 

 

2019 Aktualności 30
Autor: