Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Nasza szkolna już po raz piąty wzięła udział w konkursie organizowanym przez Muzeum Etnograficzne w Poznaniu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową „Żłóbek Wielkopolski 2018”. To już XX edycja i jak się okazuje, co roku w przygotowanie szopek włącza się coraz więcej i coraz młodszych artystów. Uczniowie naszej szkoły przygotowali aż 3 piękne projekty.

Z radością informujemy o sukcesie naszych uczniów. Ich talent, cierpliwość i zaangażowanie zostały docenione i nagrodzone przez jury konkursu organizowanego przez Muzeum Etnograficzne w Poznaniu – Oddział Muzeum Narodowego, Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie k. Poznania, Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wszystkie trzy szopki zostały zauważone i docenione:

Szopka imitująca kulę śnieżną zajęła III miejsce,

pozostałe dwie otrzymały wyróżnienia.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów.

Dziękujemy i gratulujemy!

Ekspozycja nagrodzonych i wyróżnionych prac w terminie 1 grudnia 2018 do 27 stycznia 2019r.

Prace wyeksponowane na wystawie konkursowej biorą także udział w głosowaniu na Nagrodę Publiczności. Głosy zwiedzających na Nagrody Publiczności zbierane będą w Muzeum Etnograficznym podczas wystawy od 1 grudnia 2018 r. do 27 stycznia 2019 r. Zachęcamy do głosowania na prace naszych uczniów.

Małgorzata Philipps, Alicja Gręda

2018 Aktualności 11
Autor: