Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

            28 listopada uczniowie, którzy brali udział w konkursie plastycznym „Zakręceni w przestrzeni”, wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach architektonicznych „Laboratorium architektury”.   Gościliśmy panią Magdalenę Storożenko – architektkę, która poprowadziła całe spotkanie oraz panią Agnieszkę Rafalską, kierownika projektu WSPÓLNIE Fundacja LafargeHolcim. Warsztaty zostały zorganizowane w formie nagrody za największą ilość wysłanych prac konkursowych z naszej szkoły.

            To warsztaty, podczas których dzieci poznały czym jest architektura i doświadczyły jej projektując swoje wymarzone domy i miasta. Spotkanie odbyło się w dwóch  grupach wiekowych – uczniowie do klasy 6 poznali na czym polega praca architekta, czym architekci mogą się inspirować w swojej pracy.  Młodzież z klas 7-8 oraz ostatnich klas gimnazjum poznali czym jest design i tworzyli moodboardy. Obie grupy obejrzały ciekawą prezentację multimedialną z nietypowymi projektami domów oraz zdjęciami tych budowli, między innymi dom w kształcie motyla lub dom całkowicie schowany pod ziemią, z ogrodem nad domem. Dzięki tym warsztatom nieoceniona okazała się umiejętność pracy   w zespole – ponieważ na końcu zajęć uczniowie wykonywali swoje projekty w grupach 5 osobowych. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie na holu szkoły. Zapraszam do ich oglądania.

            Franciszek Kubiak, uczeń klasy 3b został laureatem konkursu plastycznego w kategorii uczniów klas 1-4. Oficjalnie został nagrodzony zestawem klocków Lego Architekt, dyplomem oraz książką, która dostarczy chłopcu inspiracji do projektowania przestrzeni i budynków. Gratulujemy J

Anna Szczepaniak

 

2018 Aktualności 3
Autor: