Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Między 6. a 14. października tego roku grupa składająca się z sześciu osób (trzech chłopców z klas piątych SP i trzy dziewczyny z III B gimnazjum) oraz opiekuna Anny Weroniki Grali uczestniczyła w niezwykłych warsztatach w Kudowie Zdrój, podczas których miała możliwość realizacji własnych filmów animowanych i reportaży.

Pierwszego dnia wszyscy z międzynarodowej grupy składającej się z Niemców, Rosjan oraz Polaków stworzyła tzw. łańcuszek, w którym jeden rysunek stawał się początkiem rozwijanym w kolejny, już istniejący, rysunek. Nasi chłopcy przez kilka godzin animowali ten fantastyczny film rysunkowy.

Kolejne dni skupiały się przede wszystkim na realizowaniu własnych filmów animowanych. Chłopcy wykonali film wycinankowy, a dziewczyny – rysunkowy.

W wolnym czasie spacerowaliśmy i podziwialiśmy piękno przyrody. Jednego z ostatnich dni odbyliśmy wycieczkę do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach i czerpaliśmy papier, który na pamiątkę przywieźliśmy do Poznania. Mieliśmy również okazję, aby pochodzić po labiryncie w Błędnych Skałach. Trasa była do pokonania, choć nie dla wszystkich w tym samym tempie.

Ostatniego dnia przed wyjazdem odbył się pokaz wszystkich filmów i wręczone zostały pamiątkowe dyplomy.

Warsztaty dały nam możliwość odkrycia i wykorzystania swoich różnych talentów, porozumiewania się w różnych językach, poznawania innych kultur, ale przede wszystkim uczenia się od najlepszych – doświadczonych opiekunów: Witolda Giersza, Rolfa Birna, Jacka Wojtasia, Roberta Kuźniewskiego i Pavla Zelenskyiego.

To była wspaniała, niezapomniana przygoda! Czekamy na więcej!

 Fotorelacja na stronie: http://www.kinocisnien.pl/

 

2018 Aktualności 27
Autor: