Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

    Dnia 16 listopada 2018 r. od samego rana panowała w naszej szkole świąteczna atmosfera. W tym dniu odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Dzieci z klasy 1a, 1b i 1c z niecierpliwością oczekiwały oficjalnego przyjęcia do społeczności szkolnej. Odświętnie ubrani Pierwszoklasiści, przepiękna dekoracja sali, zgromadzeni goście – wszystko po to, aby przyjąć w mury szkolne nowych uczniów.   

  Wreszcie o  godzinie 10.00 nadszedł moment rozpoczęcia tej niecodziennej uroczystości. W odświętnych strojach, w granatowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Młodych aktorów podczas ich pierwszego, jakże ważnego, występu podziwiali rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, a także przedstawiciele klas 2 i 3.
   W niezwykle podniosłej atmosferze 54 uczniów klas 1 ślubowało być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po uroczystym złożeniu przyrzeczenia pani wicedyrektor Iwona Liszewska dokonała aktu pasowania na ucznia. „Bądź dobrym uczniem” – mówiła, jednocześnie dotykając dużym ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion uczniów.
   Starsze koleżanki reprezentujące Szkolny Samorząd Uczniowski życzyły Pierwszoklasistom samych sukcesów oraz obdarowały każdego z nich długopisem.
   Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć wszyscy uczniowie klas 1 wraz z rodzicami udali się do swoich sal, aby odebrać z rąk wychowawców dyplomy i świętować przy słodkim poczęstunku.
   Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień na długo zostanie Pierwszakom w pamięci!
Joanna Tomczak

2018 Aktualności 26
Autor: