Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

    Święto Patrona to uroczystość, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez naszej Szkoły Podstawowej im. Prof. Wiktora Degi w Poznaniu. Imię lekarza  i profesora, który utworzył w stolicy wielkopolski pierwszą na świecie Katedrę Medycyny  Rehabilitacyjnej nasza szkoła nosi od 1995 roku. Zgodnie z przyjętym w placówce zwyczajem organizacją imieniny szkoły zajmuje się Samorząd Uczniowski. W bieżącym roku nasi  „Szkolni Demokraci” zorganizowali podchody szkolne dla klas 4-6 oraz lekcję bandażowania dla klas 2-3. Podczas podchodów zadaniem uczniów było odczytanie informacji zamieszczonych w kopertach nt. prof. Degi oraz odnalezienie, zgodnie z podanymi wskazówkami, kolejnych ukrytych na terenie szkoły kopert.  

   Rozwiązaniem zagadki był rok 1995. Liczyła się nie tylko szybkość, ale przede wszystkim prawidłowe wykonywanie zadań na każdym stanowisku i rozszyfrowanie znaczenia tajemniczej daty. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas krótkiego podsumowania, a zwycięzcy zdobyli puchar przechodni oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

I miejsce klasa 6 b

II miejsce klasa 5 c

III miejsce klasa 4 b

Gratulujemy i dziękujemy za udział w zabawie,

Samorząd Uczniowski

2018 Aktualności 23
Autor: