Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

„Polska – moja Ojczyzna”
Maria Konopnicka
A jak ciebie kto zapyta:
Kto ty taki, skąd ty rodem?
Mów, żeś z tego łanu żyta,
Żeś z tych łąk, co pachną miodem.
Mów, że jesteś z takiej chaty,
Co Piastowską chatą była,
                                                                Żeś z tej ziemi, której kwiaty
                                                                Gorzka rosa wykarmiła.

    W czasie przygotowań do obchodów 100 lecia niepodległości Polski, nasze Świetliczaki wykazały się ogromnym zaangażowaniem w wykonanie wielu ciekawych prac plastycznych. Uczestniczyły również w przygotowanych przez nas pogadankach na tematy związane z patriotyzmem i Polską – naszą Ojczyzną.  

    „Polska oczami Świetliczaków” jest jedną z tych prac, która powstała po wysłuchaniu legend i szeregu wierszy z książki pt „Poznaję Polskę. Wiersze o Polsce” autorstwa Pauliny Wojtkowiak-Skóry. Przeprowadzone zostały warsztaty z robienia rozetek, kokard i kotylionów, herbu Polski i flag. Dzieci wspaniale się zintegrowały podczas pracy plastycznej przy kolorowance XXL, na której zaznaczone były kontury naszego państwa oraz charakterystyczne dla miast miejsca. Hol przy świetlicy szkolnej był udekorowany patriotyczną gazetką, wykonaną przez dzieci flagą Polski w rozmiarze XL, kotylionami i informacjami dotyczącymi wybitnych Polaków.
    Świetliczaki wzięły udział w akcji „100 kartek na 100 rocznicę Niepodległości”. To akcja, która została skierowana do wszystkich świetlic w całej Polsce. Miała na celu wysłanie do innych świetlic kartki pocztowej ze swojego miasta wraz z  życzeniami. I tak powstała mapa Polski, na której do dnia dzisiejszego skrupulatnie naklejane są kolejne kartki, które przychodzą do naszej świetlicy.

Wychowawczynie świetlicy

2018 Aktualności 22
Autor: