Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     6 października uczniowie naszej szkoły wybrali się na kolejny rajd w tym roku, tym razem po Wielkopolskim Parku Narodowym. Nasza trasa obejmowała długość 12 km i startowaliśmy z dworca w Trzebawiu. Rano było dość zimno bo ok.5 stopni.

    Ruszyliśmy za panią Marysią w kierunku Jeziora Jarosławieckiego, przez Jeziory, szliśmy wzdłuż Jeziora Góreckiego, obok Jeziora Kociołek, przechodziliśmy obok Głazu Jaśkowiaka, a na końcu dotarliśmy do Studni Napoleona a następnie do mety na parkingu w Pożegowie.

    Pogoda była ładna, słoneczko wędrowało razem z nami, na mecie otrzymaliśmy posiłek, była do wyboru zupa grochowa lub pomidorowa oraz chleb ze smalcem. Każdy uczestnik rajdu otrzymał znaczek rajdowy oraz mógł wziąć udział w konkursach. Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w konkursach oraz zabawach, w których otrzymali słodki upominek w postaci paczki delicji. Wszyscy którzy mają książeczkę wycieczek pieszych otrzymali pieczątki oraz podpisy organizatora rajdu po WPN-ie.

W przyszłym roku też pójdziemy 🙂

Maria Filip oraz Iwona Liszewska

2018 Aktualności 21
Autor: