Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Serdecznie zachęcamy dzieci i młodzież naszej szkoły do uczestnictwa w konkursie plastyczno-technicznym  pt. „W kręgu przyrody” w ramach projektu „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”. Poniżej szczegółowe wytyczne dotyczące prac konkursowych. Gotowe projekty należy przekazać  na ręce Pani Alicji Grędy lub Małgorzaty Philipps do piątku, 26.10 (zostaną wysłane zbiorowo).

Informacje poniżej:

I OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i klas GIMNAZJALNYCH NA WYKONANIE POCZTÓWKI DOTYKOWEJ PT. „W KRĘGU PRZYRODY”

Zamknij oczy i poznaj świat w ciemności! Dłonie zastępują wzrok niewidomemu. Zaprojektuj i wykonaj pocztówkę, która umożliwi poznanie niewidomym osobom elementów przyrody przy pomocy dotyku. Pokaż swoim rówieśnikom piękno otaczającego świata ukryte na kartce papieru.

ZASADY OGÓLNE KONKURSU :

  1. Temat pracy dotyczy ogólnych zjawisk przyrodniczych np. zwierzęta, rośliny, krajobrazy, pory roku itp.

  2. Zadaniem uczestnika jest wykonanie wypukłej pocztówki w formacie A4, umożliwiającej rozróżnianie elementów przez dotyk, stymulującej percepcję osób niewidomych (pozbawiona zbędnych szczegółów, ze zróżnicowaną fakturą, odpowiednie odległości pomiędzy elementami)

  3. Do wykonania pracy uczestnik powinien użyć trwałych i bezpiecznych w dotyku materiałów o różnych fakturach.

  4. Prosimy o zabezpieczenie prac przed nadaniem przesyłki, gdyż uszkodzone prace nie będą brały udziału w konkursie.

  5. Organizator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia lub zniszczenia prac podczas przesyłki.

  6. Prace powinny być wykonane indywidualnie, organizator nie dopuszcza prac zbiorowych

Czekamy na Wasze prace

Małgorzata Philipps i Alicja Gręda

2018 Aktualności 16
Autor: