Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Podsumowanie roku szkolnego 2017/2018
czyli
I Gala „Szkolnych Wiktorów” za nami.

    Łezka się kręci w oku na wspomnienie o przeżyciach, które towarzyszyły nominowanym, laureatom, rodzicom oraz członkom rodzin, nauczycielom i uczniom podczas wręczenia nagród na I  gali „Szkolnych Wiktorów”.
   Uroczystości niewątpliwie dodały szarmu i szyku  przepiękne dekoracje przygotowane przez pana Jarka Jóźwiaka i Alicję Grędę, prezentacja sylwetek nominowanych pokazywana przez panią Ilonę Majewską, radiowy głos prowadzącego pana Darka Kowalczyka oraz rewelacyjni, debiutujący w roli konferansjerów Jakub Dzierzkiewicz i Nina Roszak. Występy uczniów zaplanowane  w przebiegu uroczystości przez panią Małgorzatę Philipps oraz werble i marsze dobrane ze smakiem przez panią Agnieszkę Karwat stanowiły klamrę tworzącą niezwykłą atmosferę uroczystości.

    Kto wie, czy w przyszłości nie zobaczymy naszych nowych prowadzących wśród nominowanych na kolejnej gali  lub za kilka lat na jakiejś ważnej gali w mediach.

    Najbardziej ucieszyły organizatorów werdykty kapituły tożsame z reakcjami widowni oraz  duma bijąca z wyrazów twarzy  samych nominowanych, gdy prezentowano ich nazwiska, a także łzy wzruszenia w oczach rodziców i nauczycieli oraz przybyłych gości.

    Wręczający  nagrody nauczyciele i goście swoimi mądrymi wypowiedziami wprowadzili nas w chwilę zadumy i refleksji ,ich celne uwagi wzbudziły  podziw obecnych na uroczystości. Mimo, że niektórzy nie potrafili ukryć wzruszenia podczas wręczania nagród w poszczególnych kategoriach:

  1.  ”Pomocna dłoń” – Amadeusz Terczewski – II a

  2.  ”Artysta” – Aleksandra Gąsiorowska – 7a

  3. ”Mały bohater” – Wojtek Mendlikowski – II a

  4.  ”Motyl książkowy” – Wiktoria Tomiak -6b

  5.  ”Mistrz frekwencji” – Piotr Foltyniewicz – II b

  6.  ”Społecznik” – Krzysztof Kaczmarek – III b

  7.  ”Sportowiec fair-play” – Patrycja Pietraszkiewicz- III b

  8.  ”Pasjonat” – Natalia Kubiak – II b

  9.  ”Mądra Głowa”- Andrzej Michalak -7c

  10.  ”Mistrz dobrych manier” – Paulina Kuffel – 7b

    „Super Wiktor” przeznaczony  dla osoby  wyróżniającej się w wielu dziedzinach trafił do rąk  Marty Kubik z klasy IIb.

    Mamy nadzieję ,że w przyszłym roku wzrośnie ilość osób nominowanych i kapituła będzie miała twardy orzech do zgryzienia.

    Cieszy fakt, że w opinii większości uczestników taka  uroczystość – święto w szkole – jest potrzebna. Pomysłodawczynie nagród  panie: Agnieszka Karwat, Barbara Chałupniczak i Małgorzata Czerniawska oraz Grono Pedagogiczne   liczyli, że w ten sposób zmotywują uczniów do pracy nad sobą, rozwijania pasji, zainteresowań
i korzystania z wzorów do naśladowania.

    Szczególne podziękowania należą się  Radzie Rodziców, która w całości ufundowała piękne statuetki oraz pani Annie Sternal – która w błyskawicznym tempie je zamówiła
i jak zwykle `na czas dostarczyła, choć czasu było niewiele.        
    Szanowni Państwo, gratulujemy wszystkim nominowanym i ich rodzicom. To  Państwo w swoich domach zaszczepiacie w dzieciach cenne wartości i pasje, które nam pozostaje rozwijać i pielęgnować.

    Zachęcajcie Wasze dzieci do podjęcia trudu pracy nad sobą i   dzielenia się
z wychowawcami i nauczycielami odnoszonymi sukcesami w szkole i poza nią.

Małgorzata Czerniawska

2018 Aktualności 20
Autor: