Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     30 maja br. gimnazjaliści z naszej szkoły uczestniczyli, w przygotowanych specjalnie dla nich warsztatach i zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej. Pobyt w Zakładzie Polimerów PP pozwolił poznać wiele ciekawych zagadnień dotyczących tworzyw sztucznych i ich recyklingu. Przez prawie 4 godziny warsztatów uczniowie samodzielnie mogli wykonywać pianki poliuretanowe, „wyprodukować” kształtki z tworzyw metodą wtryskiwania i wytłaczania, dowiedzieć się w praktyce – jakie zastosowania mają reakcje fotochemiczne. To spotkanie było dla młodzieży naszej szkoły nieocenionym doświadczeniem, a możliwość rozmowy z pracownikami naukowymi Politechniki Poznańskiej – niezwykłym przeżyciem.

Małgorzata Morawska

2018 Aktualności 6
Autor: