Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Dnia 17 maja obchodziliśmy  w naszej szkole Dzień Scratcha. Wielu uczniów ubrało się  w tym dniu w pomarańczowe koszulki. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Scratcha zrealizowano szereg działań. Zajęcia warsztatowe  z serii „uczniowie klas starszych dzielą się wiedzą z uczniami klas młodszych”. Zajęcia dla uczniów klas trzecich prowadzili Franciszek i Oskar z klasy 5a oraz Krzysztof, Dominik, Marianna i Wojtek z klasy 5c. Uczniowie dowiedzieli się co znaczy słowo kodowanie, poznali narzędzia i działanie programu Scratch oraz zaprogramowali własną grę komputerową.

Warsztaty komputerowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem i chęcią do własnej kreatywnej pracy. Zachęciły do nauki kodowania w programie Scratch. Na lekcjach informatyki i zajęciach komputerowych uczniowie zaprojektowali plakaty „Scratch na wakacjach” oraz stworzyli grę komputerową o podobnej tematyce. Nauczyciele  klas 1-3 chętnie włączyli się w organizację konkursu graficznego dla klas 1-3 pt. „Portret Scratcha” w dowolnym programie graficznym. W klasach 5-6 przeprowadzono konkurs pt. ”Moje hobby”. Celem konkursu jest rozwijanie logicznego myślenia.

Hanna Wartecka i Anna Słomka

 

2018 Aktualności 19
Autor: