Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

    7 kwietnia 2018roku odbyły się po raz kolejny Wielkopolskie Porównania Filmowe Warsztat! Tegoroczna edycja przywitała coraz lepszymi filmami amatorskimi. Profesjonalistów, którzy dzielili się swoimi opiniami, była para, jak co roku, reżyser i operator Mariusz Palej oraz aktorka i reżyserka – Magdalena Nieć.
     Nasza szkoła zgłosiła aż cztery filmy, z czego tylko jeden zakwalifikował się do analizy warsztatowej. Oprócz wrażeń Jury, którzy wskazywali wartości i atuty filmu, a także ich niedociągnięcia, również autorzy filmów i publiczność mogli wyrażać swoje przemyślenia i komentować obejrzane filmy.

    „Dzika stokrotka” – krótki zeszłoroczny reportaż zawierający relację z przedstawienia naszych uczniów gimnazjum „Wąż” oraz występu „Świetliki”, spotkał się z uznaniem jurorów (pochwalili prowadzenie wywiadu oraz wybór scen do montażu). Warto podkreślić jednak, że twórcy są dopiero na początku drogi filmowej (to ich pierwszy film dokumentalny i są gimnazjalistami) i jeszcze czeka ich ciężka praca, by osiągnąć poziom i sukcesy pozostałych uczestników, którzy byli starsi od nas-gimnazjalistów.  Czekamy więc na kolejne zmagania filmowe – już w przyszłym roku. 
    Pod koniec warsztatów odbyło się rozdanie nagród wszystkim wyróżnionym twórcom. W imieniu autorów “Dzikiej stokrotki” – uczniów klasy IIB dyplom i mały upominek odebrałam obecna tam.

Dominika Kuberka, II B

Więcej informacji oraz fotografie można odnaleźć na stronie:

http://www.wbp.poznan.pl/fotografia/film/filmwielkopolskie-porownania-filmowe/wielkopolskie-porownania-filmowe-warsztat-2018/

 Dzika stokrotka – WPF POZNAŃ

2018 Aktualności 14
Autor: