Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

Szanowni Rodzice,
tak jak w zeszłym roku, proponujemy Państwu udział w zbiórce książek dla fundacji „Zaczytani”. Książki dla małych i dużych pacjentów zaczynamy zbierać już w tym tygodniu i kończymy zbiórkę w drugiej połowie maja. Zbieramy książki dla dzieci i dorosłych, koniecznie wydane po 2000 r. (wymóg fundacji), w stanie idealnym lub bardzo dobrym.   

Karton na książki stanie dziś na dole w korytarzu szkoły. Zebrane książki dostarczę do magazynu głównego w Poznaniu. 

Zaczytani.org to fundacja oraz ogólnopolska kampania, dzięki której powstają Biblioteki Małego Pacjenta w szpitalach, domach dziecka, hospicjach. Celem kampanii  jest to, żeby każde dziecko przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało książkę oraz utworzenie w jak największej ilości szpitali bibliotek z wartościowymi książkami. Najważniejsze jest jednak, aby dzieci i młodzież – mali pacjenci, mogli choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zapomnieć o swojej chorobie. Fundacja chce otoczyć specjalną troską dzieci przebywające w placówkach, u których zmiana środowiska uwarunkowana problemami zdrowotnymi wywołuje stres i strach.

Szczegóły akcji, historię fundacji oraz poprzednich zbiórek znajdą Państwo na stronie fundacji http://zaczytani.org/

Zatem ruszamy! W zeszłym roku udało nam się zebrać naprawdę dużo pozycji książkowych. Liczymy, że w tym roku uda nam się pobić ten rekord :))

Pozdrawiamy Państwa serdecznie,

Małgorzata Philipps i Aneta Chojan

2018 Aktualności 8
Autor: