Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     W czwartek 26 kwietnia wraz z uczniami koła wybraliśmy się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.  Ale jak to w kwietniu, aż trzy razy deszcz zdążył nas zmoczyć ; bo jak to się mówi „Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”. Dobrze, że w Botaniku wybudowano Pawilon Ekspozycyjno-Dydaktyczny bo tam mogliśmy się schronić przed deszczem. Uczniowie rysowali rysunki okazów różnych roślin, które obejrzeli w ogrodzie a w nagrodę mogli otrzymać cukierki z sokiem owocowym. 

Najbardziej podobały się nam kwitnące drzewa i krzewy, min. przepiękne magnolie oraz staw z rybami, które karmiliśmy.

Jedną z większych atrakcji Ogrodu Botanicznego UAM jest alpinarium. Zajmuje powierzchnię około 6000 m2. Jego budowę rozpoczęto pod koniec lat 40-tych i trwa ona z przerwami do dziś. Dotychczas zużyto prawie 3000 ton różnego typu materiału skalnego i około 1000 m3 ziemi. Waga niektórych kamieni sięga kilkunastu ton. Na terenie alpinarium wykonano siedem zbiorników wodnych połączonych strumieniami w zamknięty obieg wody, co podkreśla jego górski charakter. Obiekt jest automatycznie nawadniany. Naszą wędrówkę zakończyliśmy właśnie na alpinarium.

Oczywiście udało się nam zjeść przepyszne lody gałkowe z sokiem owocowym.

W Ogrodzie Botanicznym odbywają się różne zajęcia; min. zajęcia dla szkół, koncerty, najbliższa impreza to Majówka 1-3 maja 2018r. od godz. 9.00 do 19.00.

Liszewska Iwona

2018 Aktualności 7
Autor: