Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     We wtorek 24 kwietnia 6 uczniów z naszej szkoły reprezentowało nas w Miejskim Konkursie „Nie bójmy się ratować”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 74 im. Mikołaja Kopernika przy ul. Trybunalskiej. Honorowy patronat nad konkursem objął Wielkopolski Kurator Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Prezydent Miasta Poznania. 

CELE KONKURSU

  • Popularyzacja wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy.

  • Doskonalenie praktycznych umiejętności.

  • Kształtowanie prawidłowych reakcji i relacji wobec osób poszkodowanych

Uczestnicy brali udział w dwóch kategoriach wiekowych;  klasy IV-V naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Simona Włodarczak kl. 5b, Wojtek Narożniak kl.5c i Dominik Machaj kl.5c, klasy VI-VII uczniowie: Paulina Kuffel kl.7b, Wiktor  Matz kl.7b i Jakub Tomczak kl.7b.

Uczniowie wzięli udział w dwóch etapach;  teoretycznym, w którym musieli napisać test oraz praktycznym, w którym wzięli udział w pozoracji wypadku.

Obie drużyny zdobyły wyróżnienie, wszyscy uczniowie otrzymali medale a drużynowo dyplom dla szkoły.

Po zmaganiach obejrzeć można było plac manewrowy oraz radiowóz policyjny.

Liszewska Iwona

2018 Aktualności 7
Autor: