Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

    9 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się  uroczysta Gala podsumowująca projekt historyczny „Wielkopolscy organicznicy” w ramach ogólnopolskiego projektu:  Szkoła dziedzictwa. Działaj!  Podczas gali nagrodziliśmy uczniów z klas siódmych za 4, 3, 2 i pierwsze miejsce w przeprowadzonej 9 marca w Poznaniu Grze Miejskiej. Pokaz zdjęć przypomniał nam wycieczkę, na której uczniowie rozwiązywali zadania i zdobywali materiały do filmów, które później w grupach montowali. Najciekawsze filmy zostały wyświetlone na gali, którą uświetnił też pokaz wypożyczonych strojów XIX-to wiecznych. 

W prezentacji strojów udział wzięli trzej uczniowie klas gimnazjalnych oraz trzy panie nauczycielki. Historię mody 2 połowy XIX-tego wieku przybliżyła nam prezentacja slajdów w PowerPoint. Uroczystość zakończyła się wręczeniem przez panią dyrektor Małgorzatę Czerniawską nagrody dla najlepszego filmu o wielkopolskich organicznikach. Nagrodzonymi laureatkami zostały: MARIKA BOBER, OLIWIA FLORYSIAK, JULIA JABŁOŃSKA oraz PAULINA KUFFEL z klasy 7 b. Zwyciężczyniom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy na 3 minutowy film o Anieli Tułodzieckiej. Link poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=E4TVnMhdyUk&feature=youtu.be

Opis całego projektu WIELKOPOLSCY ORGANICZNICY realizowanego w naszej szkole przez klasy siódme zobaczyć można pod poniższym linkiem:

http://portal.bramapoznania.pl/projekt/?id=297

a projekty z innych szkół na:

http://portal.bramapoznania.pl/projekty/?portal=2

Mirosława Wolny – Dancewicz

 

2018 Aktualności 22
Autor: