Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

    12 kwietnia 2018r odbył się długo oczekiwany III Logopedyczny Konkurs Recytatorski, którego celem było usprawnianie kompetencji językowych uczniów objętych terapią logopedyczną w naszej szkole.
    Dzieci z klas 0-3 S.P. miały przydzielone wierszyki logopedyczne nasycone trudnymi dla nich głoskami, które wybierały razem z prowadzącym terapię logopedą. Celem konkursu było nie tylko rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zainteresowanie uczniów poezją dla dzieci, ale przede wszystkim prezentacja umiejętności językowych, rozwijanie świadomości artykulacyjnej i  prawidłowe utrwalenie artykulacji głosek sprawiających trudności. Dzieci zachęcone do występów przed szerszą publicznością uczyły się rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
    Jury w składzie p. Edyta Karczewska – logopeda, p. Anna Lewandowska – nauczyciel bibliotekarz, p. Monika Micińska – nauczyciel j. polskiego, przy ocenie występów brało pod uwagę dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie (do możliwości wykonawczych uczestnika), poprawność artykulacyjną, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny (mowa ciała, strój).
    Każdy uczestnik otrzymał dyplom udziału w konkursie oraz drobny upominek, a laureatom wręczono dyplomy i Świerzaki – pluszaki.

Wyniki konkursu:

I miejsce:     Sebastian Karbowski kl 0b

II miejsce:      Franciszek Kaus kl 0a

III miejsce:   Jakub Wiśniewski kl 0a

Wyróżnienie:   Grzegorz Woźniak kl 0a

Organizator konkursu:
Anna Szczepaniak
Logopeda dyplomowany

2018 Aktualności 22
Autor: