Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

    W listopadzie uczniowie naszej szkoły włączyli się w projekt UNICEF-u  „Spraw, by dzieci w Syrii przetrwały zimę”. Przypominamy dzięki „słodkim czwartkom” udało się nam zebrać 915 złotych.
    Kolejnym działaniem był pchli targ, na którym sprzedawaliśmy zabawki, gry i książki, których już nie używamy. Dzięki tej akcji udało się nam zebrać 714 złotych, które wpłaciliśmy na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, by pomóc dzieciom z Ghuty i innych syryjskich miast.

    Podczas rekolekcji wielkopostnych, które były poświęcone wolontariatowi, nie mogło zabraknąć działalności charytatywnej. I tak dzięki Szkolnemu Kołu Caritas sprzedaży ciast i długopisów udało się zebrać 720 złotych, które zostały wpłacone na konto Caritasu, by pomóc syryjskim rodzinom.
Gdy dodamy wszystkie kwoty otrzymamy 2349 złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali.
   Ostatnio otrzymaliśmy wielki worek z maskotkami, które czekają na nowych właścicieli. Mamy ciekawe bajki i książeczki. Od poniedziałku 23.04.2018 zapraszamy do naszego kramiku przy pokoju nauczycielskim Wszystko po 1 złotych. Oczywiście pieniądze przeznaczymy dla dzieci w Syrii.
uczniowie kl.4b

2018 Aktualności 18
Autor: