Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

      Ponownie w sobotę 17 marca 2018r. uczestnicy koła  turystyczno-ekologicznego wybrali się na rajd, tym razem poszukać wiosny.

Niestety pogoda nie była wiosenna, o godz. 8.00 było 7 stopni mrozu, ale przynajmniej świeciło słońce, natomiast przyszło sporo osób bo aż 19. Z pętli tramwajowej na Junikowie pojechaliśmy tramwajem na Śródkę a następnie autobusem do Swarzędza, gdzie była zbiórka uczestników rajdu.

O godz. 10.00 wyruszyliśmy w trasę, tym razem innym szlakiem niż w ubiegłym roku; obeszliśmy Swarzędz i polnymi drogami nad doliną Cybiny dotarliśmy do Uzarzewa. W sumie zrobiliśmy 7,5 km (tak wskazywało nam endomondo u pani Marysi).

Wszystkim było wesoło mimo mroźnego wiatru na polach, po dotarciu na metę szybko popędziliśmy na gorącą grochówkę, otrzymaliśmy także znaczki rajdowe. Następnie przy ognisku odbył się konkurs na najpiękniejszą ekologiczną marzannę. Później zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie.

Wróciliśmy pod szkołę busem ok. godz. 14.30.

Opiekunowie: Iwona Liszewska i Maria Filip 

 

2018 Aktualności 27
Autor: