Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

„Zwyciężaj z radością, przegrywaj z godnością”, to motto przewodnie  I Międzyszkolnego Turnieju Gier Planszowych w SP 85.

Przedstawiciele naszej świetlicy, uczniowie klasy 3b, reprezentowali naszą szkołę w I Międzyszkolnym Turnieju Gier Planszowych, który odbył się w SP nr 85 w Poznaniu. Celem Turnieju było ćwiczenie wyobraźni i koncentracji młodego człowieka, uczenie umiejętności planowania i przewidywania konsekwencji swoich działań, a także propagowanie współczesnych gier planszowych jako alternatywy dla komputera, oraz pożytecznego i ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu w gronie rówieśników i rodziny. 

Chłopcy przygotowywali się trenując w Dubble, Jenga, Mistakos i Connect.

Każdy z uczestników zmierzył się w dwóch wybranych przez siebie grach. Po długich i emocjonujących rozgrywkach II miejsce w Mistakos zdobył Adam Sutherland a III miejsce w Dubble zajął Wiktor Wesołowski.

Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek i dyplom.

„Dobra zabawa połączona z nauką logicznego myślenia

– rzecz bezcenna, nie do przeoczenia !”

 

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów 🙂

Nauczyciele świetlicy

2018 Aktualności 26
Autor: