Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Po części projektowej, podczas której uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością tworząc prace w ramach projektu „Wzorowa łazienka” przyszedł czas na wspólne spotkanie i dobrą zabawę uczniów z klas 4-6  w auli szkolnej.

Rywalizacja klas, jak co roku, miała charakter konkursu podczas którego, tym razem, oceniane były 3 elementy:

  1. POKAZ MODY WIOSENNEJ,

  2. PREZENTACJA SCENKI (scenka mogła promować prawidłowe nawyki higieniczne lub być zabawną reklamą produktów marki Domestos),

  3. Procentowy udział osób danej klasy, które posiadały 2 różne kolorowe skarpetki w stosunku do ilości uczniów obecnych tego dnia. 

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Data 21.03 nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, a osoby z Zespołem Downa 3. Uczniowie naszej szkoły solidaryzując się z osobami z Zespołem Downa, aż w 92% przyszli tego dnia w skarpetkach nie do pary.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Po burzliwych naradach jury uznało, iż najlepiej z zadaniami poradziła sobie klasa 4a.

Gratulujemy!

2018 Aktualności 26
Autor: