Marzec miesiącem matematyki – zachęcamy was do udziału  w różnego rodzaju konkursach  matematycznych – dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Do końca marca odbędą się następujące konkursy:

1. Mistrzowie Matlandii – szczegóły na stronie http://mistrzowie-matlandii.gwo.pl/, konkurs z nagrodami od GWO i  nauczyciela matematyki.

2. Konkurs matematyczny „Kangur” – w  dniu 15.03 (czwartek) dla uczniów wcześniej zgłoszonych do udziału.  Zbiórka 8.50 przed aulą szkolną.  Zabierz ze sobą czarny długopis.

3. Ogólnopolski Dzień Matematyki  – 14 marca –  turnieje w klasach.

4. Dyktando matematyczno – ortograficzne – wkrótce na lekcjach języka polskiego.

5. Uwaga – grozi wam także Napad  piratów– bądź czujny na korytarzu wyłoni się  wyspa matematyczno-geograficzna z zadaniami dla odważnych żeglarzy.

6. Łamigłówki matematyczne – kto pierwszy ten lepszy. Rozwiąż trzy zadania z pięciu, a czeka Cię nagroda – ocena. Na rozwiązania będzie  czekała   M. Łukaszewicz  do dużej przerwy.  Zadania zawisną przed pokojem nauczycielskim przed godziną 8.00 od dniach  14.03.18r (środa).

7. „Gdybym był nauczycielem matematyki…..” – napisz opowiadanie  lub wiersz  i przekaż je  pani M. Brzyskiej lub swojemu  nauczycielowi  matematyki do dnia 4 kwietnia 2018r.

8. Czekają na was także nietypowe lekcje matematyki.

ZAPRASZAMY  –    CZEKAJĄ NAGRODY  I  DOBRE OCENY  !!!

2018 Aktualności 13