Szkoła Podstawowa nr 78

im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu

     Dnia 28.02.18r. uczniowie klasy III B gimnazjum wraz z Panią Łukaszewicz – Libner brali udział w wykładach otwartych na wydziale fizyki UAM. W pierwszej kolejności odbył się wykład na temat elektryczności. Mogliśmy zaobserwować, w jak różny sposób prąd przepływa przez ciała i substancje o różnorodnych stanach skupienia. Dowiedzieliśmy się też, dlaczego neony spotykane na ulicach świecą oraz zobaczyliśmy sztucznie wytworzone zjawisko zorzy polarnej. Po zakończonym wykładzie udaliśmy się do mniejszej sali, gdzie odbyły się warsztaty dotyczące optyki.

Na własne oczy przekonaliśmy się, że nie wszystko co nas otacza jest takie, jak nam się wydaje. Wykonując różnego rodzaju ćwiczenia i doświadczenia, poszerzyliśmy naszą wiedzę o ludzkim oku. Mogliśmy spróbować naszych sił w wyjściu z labiryntu, który jak się okazało nie jest taki prosty w odbiciu lustrzanym. Po tych warsztatach, niektórzy z nas zmienili swoje spojrzenie na świat.

Uważam, że ta wycieczka wniosła coś nowego do naszego szkolnego życia i była pewną odskocznią od codzienności.

Anna Modrzyńska, uczennica klasy IIIB

2018 Aktualności 12
Autor: